پاک‌سازی پوست و اهمیت آن

پاک‌سازی پوست و اهمیت آن

پوست صاف و درخشان، تاثیر زیادی در زیبایی دارد. یکی از رازهای داشتن پوستی صاف، پاکسازی پوست در خانه است. اما فواید پاکسازی پوست چیست؟ یک پاک‌کننده خوب صورت، آرایش شما را پاک می‌کند. در نتیجه از هرگونه آلودگی و چربی روی پوست خلاص می‌شوید . از این رو احساس تمیزی، شادابی و آمادگی برای استفاده از سایر محصولات مراقبت از پوست را به شما می‌دهد. اما پاکسازی پوست در خانه چگونه است؟ مراحل انجام پاک‌سازی پوست چیست؟ در این بخش به طور کامل در مورد پاکسازی پوست خشک و پاکسازی صورت در خانه برای پوست چرب صحبت می‌کنیم.

فواید پاکسازی پوست چیست؟

 • منافذ پوست را باز کرده و در نتیجه از ایجاد جوش جلوگیری می‌کند.
 • از دیگر فواید پاکسازی پوست ، از بین بردن سلول‌های مرده پوست و در نتیجه حفظ سلامت و شادابی پوست است.
 • در صورت داشتن فعالیت زیاد، با پاک‌سازی پوست می‌توان آلودگی‌ها را از سطح پوست رفع نمود.
 • از دیگر فواید پاکسازی پوست رطوبت‌رسانی به پوست و مرطوب کردن آن است.

مراحل پاک‌سازی پوست در خانه

شستن صورت به روش صحیح

 استفاده از صابون سبب از بین بردن چربی  طبیعی پوست و در نتیجه سبب بروز  احساس خشکی و سفت شدن پوست می‌شود. شما می‌توانید برای پاکسازی پوست در خانه از شوینده‌های ملایم‌تر مانند میسلاواتر استفاده کنید.

 • ابتدا توسط میسلارواتر آلودگی و آرایش را از سطح پوست به طور کامل پاک کنید. به منظور استفاده از میسلارواتر، ابتدا از تمیز بودن دست‌های خود مطمئن شده و دست‌هایتان را بشویید.
 • برای شست‌وشوی صورت از آب ولرم یا سرد استفاده کنید. این مسئله به ویژه در پاکسازی پوست خشک باید رعایت شود. چرا که آب گرم سبب خشکی پوست می‌شود.
 • بعد از هرگونه فعالیت ورزشی حتما پوست را پاک‌سازی کنید.
 • از یک حوله و یا دستمال تمیز و نرم برای خشک کردن صورت استفاده کنید.

اهمیت استفاده از میسلارواتر

 • میسلارواتر به طور کامل آلودگی‌های ناشی از عوامل محیطی و لوازم آرایش را از پوست شما پاک‌سازی می‌کند.
 • میسلارواتر بر پایه چربی بوده و علاوه بر حفظ چربی طبیعی، سبب آب‌رسانی پوست نیز می‌شود. میسلار بدون نیاز به شست‌وشو، آرایش، آلودگی و ناخالصی‌های صورت شما را با یک پد پنبه‌ای از بین می‌برد و ظاهر آن را درخشان‌تر و نرم‌تر می‌کند.
 • اگر پوست چرب دارید، سعی کنید از محصولات پاک کننده حاوی موم یا روغن دوری کنید، زیرا این محصولات سبب افزایش چربی پوست شما می‌شوند. اگر پوست شما خشک است، در پاک‌سازی پوست خشک از پاک‌کننده‌هایی که بر پایه چربی هستند استفاده نمایید.
 • انواع  میسلارواتر برای پوست خشک و چرب را می‌توانید از وب سایت فرهان شار خریداری نمایید.

لایه‌برداری پوست صورت

هنگامی که لایه‌برداری می‌کنید، با از بین بردن سلول‌های مرده پوست، به افزایش درخشندگی پوست خود کمک می‌کنید. ممکن است هر بار که صورت خود را پاک‌سازی می‌کنید نیازی به لایه‌برداری نداشته باشید. بهتر است پوست خود را با فاصله زمانی صحیح لایه‌برداری کنید. چرا که لایه‌برداری بیش از حد، سبب حساس شدن پوست شما می‌شود.  بنابراین دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید.

به منظور پاکسازی پوست در خانه ، می‌توانید از محصولاتی که اسکراب لایه‌بردار هستند استفاده کنید. به این محصولات کرم پاک‌سازی صورت نیز گفته می‌شود. مراحل پا‌کسازی صورت با اسکراب به طور کامل روی بسته‌بندی محصول مشاهده می‌شود. اگر به دنبال پا‌کسازی صورت در خانه برای پوست چرب هستید، می‌توانید از اسکرابی که حاوی سالیسیلیک اسید باشد استفاده کنید.

مراحل پاکسازی صورت با اسکراب اگر به درستی رعایت شود، بسیار تاثیرگذار است. برای پاک‌سازی صورت در خانه برای پوست چرب حتما از اسکراب استفاده کنید.

پاک‌سازی پوست با بخور صورت در خانه

بعد از مراحل پاکسازی صورت با اسکراب، بهترین روش برای از بین بردن جوش و رطوبت ‌سانی عمیق صورت، پاک‌سازی پوست با بخور کردن است. بخار سبب پاک‌سازی عمیق منافذ پوست می‌شود. این مرحله هم در پاکسازی صورت در خانه برای پوست چرب موثر است هم پوست خشک. چرا که سبب از بین بردن جوش و رطوب‌رسانی می‌شود. این فرآیند سبب از بین بردن جوش‌های سرسیاه و چرکی نیز می‌شود.

استفاده از ماسک صورت

این مرحله در مراحل پاکسازی پوست خشک و یا پوست چرب بسیار تاثیرگذار است. چرا که اگر از ماسک مناسب پوست خود استفاده کنید، در رفع چربی و یا خشکی پوست و همچنین پاک‌سازی عمقی بسیار موثر است. برخی از ماسک‌ها نیز دارای خاصیت آب‌رسانی به پوست بوده و سبب حفظ نرمی و رطوبت پوست می‌شوند.

در صورتی که پاکسازی صورت در خانه برای پوست چرب را انجام می‌دهید از ماسک خاک رس و یا سولفوردار استفاده کنید. برای پاکسازی پوست خشک نیز می‌توانید از سایر ماسک‌هایی که خاصیت آب‌رسانی دارند استفاده نمایید.

استفاده از مرطوب‌کننده

پس از پاک‌سازی، پوست شما برای رطوبت‌رسانی آماده می‌شود. استفاده از کرم آب‌رسان یا مرطوب‌کننده مهم‌ترین بخش از پاک‌سازی پوست است. زیرا به جبران رطوبت از دست رفته و هیدراته نگه داشتن پوست شما کمک می‌کند.

 با توجه به پوست خود، مرطوب‌کننده مناسب را انتخاب کنید. اگر پوست شما چرب است از مرطوب‌کننده مناسب پوست چرب و آب‌رسان استفاده کنید. در صورتی که پوست شما خشک است از مرطوب‌کننده‌های آب‌رسان و چرب‌تر استفاده نمایید.

در این خصوص می‌توانید از انواع مرطوب کننده های شاربوت و میسلار واتر جهت داشتن روتین پوستی فوق‌العاده بهره‌مند شوید

چند بار در روز پوست صورت را پاک‌سازی کنیم؟

از آن‌جایی که در طول روز ممکن است پوست صورت در اثر تماس با هوا و عوامل محیطی و یا حتی لوازم آرایش، آلودگی زیادی را به خود جذب کند، بنابراین لازم است این آلودگی‌ها پاک‌سازی شود. یکی از فواید پاکسازی پوست ، از بین بردن آلودگی‌ها به صورت عمقی و در نتیجه حفظ سلامت پوست است. در ادامه به این سوال پاسخ داده‌ایم

مراحل پاک‌سازی و مراقبت از پوست در صبح

همه ما وقتی از خواب بیدار می‌شویم اولین کاری که انجام می‌دهیم شست‌وشوی صورت است. بنابراین پاک‌سازی و تمیز کردن پوست در صبح بسیار اهمیت دارد. شما باید یک روتین مناسب صبح‌گاهی داشته باشید.

 • ابتدا صورت خود را با شوینده مناسب شست‌وشو دهید.
 • از میسلارواتر به منظور پاک‌سازی عمیق پوست استفاده کنید. میسلاواتر برای پاکسازی پوست در خانه بسیار موثر است. چرا که سبب از بین بردن کامل آلودگی از پوست می‌شود. اگر پوست چرب دارید از میسلارواتر پوست چرب و اگر پوست خشک دارید از میسلارواتر پوست خشک استفاده کنید.
 • مرحله بعدی پاکسازی پوست در خانه ، استفاده از یک مرطوب‌کننده، متناسب با پوست شماست. در مراحل پاکسازی صورت در خانه برای پوست چرب ، باید از مرطوب‌کننده مناسب پوست چرب، و برای پوست خشک و حساس از مرطوب‌کننده پوست خشک استفاده شود.
 • از کرم ضدآفتاب متناسب با پوست خود استفاده کنید. هر سه ساعت یک‌بار لازم است ضدآفتاب را تمدید کنید.
 • لازم به ذکر است اگر از اسکراب برای پاک‌سازی استفاده می‌کنید، در مراحل پاکسازی صورت با اسکراب، آن را بعد از میسلارواتر استفاده نمایید.

مراحل پاک‌سازی و مراقبت از پوست در شب

در طول روز، عوامل محیطی و آلودگی هوا، سبب آلوده شدن پوست می‌شود. بنابراین لازم است در انتهای روز و قبل از خواب حتما پوست صورت را پاک‌سازی نمایید. اینکار سبب می‌شود تا در طول شب، آلودگی محیطی و لوازم آرایش به طور کامل از پوست شما پاک شود. بنابراین پاکسازی پوست در خانه قبل از خواب را فراموش نکنید.

 • ابتدا توسط میسلارواتر آلودگی‌ها را به طور کامل از سطح پوست خود پاک کنید. این مورد در پاکسازی پوست خشک بسیار اهمیت دارد. چرا که سبب حفظ چربی و رطوبت پوست می‌شود.
 • در مرحله بعدی از مرطوب‌کننده و کرم دور چشم استفاده کنید. در این مرحله برای پاکسازی پوست خشک از مرطوب‌کننده مناسب پوست خشک و برای پوست چرب از مرطوب‌کننده پوست چرب استفاده نمایید.

نتیجه گیری

پوست شما برای سالم ماندن و درخشش بیشتر، نیاز به مراقبت روزانه دارد. از آن‌جایی که پوست صورت با عوامل محیطی در ارتباط است، لازم است به طور صحیح پاک‌سازی شود. پاک‌سازی پوست صورت، آلودگی‌های عمقی پوست را از بین برده و در نتیجه سبب درخشش و تمیزی بیشتر در پوست می‌شود.

در مطالب فوق مراحل پاک‌سازی صورت برای پوست خشک و پوست چرب را به طور کامل توضیح دادیم. به منظور پاک‌سازی صورت می‌توانید از محصولات شاربوت استفاده نمایید.

 

نقطه نظرات کاربران

ثبت نقطه نظرات

شما هم درباره این متن نقطه نظر ثبت کنید