فرق میسلار واتر با تونر و مزایای آن چیست ؟

فرق میسلار واتر با تونر و مزایای آن چیست ؟

داشتن یک پوست صاف و سالم برای همه افراد مهم است. این مسئله به ویژه برای خانم‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به منظور داشتن پوستی شاداب و سالم، اصولا راه‌کارهای زیادی پیشنهاد می‌شود. یکی از راه‌کار‌های اصلی استفاده از روش‌های پاک‌سازی پوست و پاک کردن آرایش به شیوه صحیح است. اما رعایت بهداشت پوست و هم‌چنین استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب، استفاده از انواع ماسک‌ها، کرم‌های مراقبتی و… انواعی از روش‌هایی است که به کمک آن می‌توان پوستی شاداب و سرحال داشت. امروزه محصولات زیادی به عنوان محلول پاک‌کننده آرایش معرفی می‌شود. تونر و میسلار واتر انواعی از آن‌ها هستند. اگر نمی‌دانید میسلار واتر چیست در این بخش قصد داریم در مورد میسلاتر واتر ، کاربرد و مزایای آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا با طرز استفاده از میسلار واتر و فواید آن و هم‌چنین فرق آن با تونر بیش‌تر آشنا شوید.

میسلار واتر چیست ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت میسلار واتر در واقع یک نوع پاک‌کننده آرایش و آلودگی از روی پوست است. این محلول به صورت مایع بوده و حاوی مولکول‌های کوچک میسل است. در واقع این مولکول‌های ریز حلال در آب بوده و روغن را به خود جذب می‌کند. به طور کلی سبب جذب و پاکسازی چربی و آلودگی از روی پوست می‌شود. در نتیجه منجر به آبرسانی پوست و پاکسازی عمیق می‌شود.

 یکی از مزایای اصلی این محلول، در واقع پاک‌سازی راحت صورت بدون نیاز به شست‌وشو است. جالب است بدانید این محلول میان زن‌های فرانسوی طرف‌دار زیادی داشته و موجب شده است خانم‌های فرانسوی پوستی شاداب‌تر داشته باشند.

عناصر تشکیل‌دهنده میسلار واتر چیست ؟

ساختار اصلی میسلار واتر، در واقع مولکول‌های میسل است. میسل به ذرات چربی گفته می‌شود. این ذرات لیپیدی به صورت سوسپانسیونی در آب معلق هستند.

ساختار کلی میسل‌ها

در واقع میسل‌ها هم آب‌گریز هستند و هم آب‌دوست. این ویژگی میسل‌ها سبب می‌شود تا هر نوع کثیفی و آلودگی و مواد آرایشی از روی پوست صورت پاک شود. میسل به ظاهر مانند آب بوده و شفاف است. اما به طور کلی دارای ساختاری پیچیده است. میسل‌هایی که در میسلار واتر وجود دارند، کارهای مختلفی انجام می‌دهند. به طور کلی اقدامات اصلی میسلار واتر شامل پاک کردن آرایش از روی صورت، پاکسازی پوست و آبرسانی و حفظ رطوبت پوست است. یکی از ویژگی‌های جالب میسل‌ها این است که کثیفی را از روی پوست، با مالش سطحی از بین می‌برد. در واقع پوست را تمیز کرده و آب‌رسانی می‌کند.

فرق میسلار واتر با تونر چیست ؟

اصلی‌ترین فرق میان میسلار واتر و تونر ، در ساختار و مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها است. میسلار واتر ساختاری روغنی دارد. معمولا پس از استفاده از آن مقداری چربی به پوست اضافه می‌شود. به طور کلی به دلیل ساختار روغنی که دارد سبب پاک کردن آرایش می‌شود. تونر روغنی نیست. تونر به دلیل ساختاری که دارد، باید مطابق با پوست خود آن را تهیه کنید. اما میسلار واتر معمولا برای انواع پوست مناسب است. این موارد تنها تفاوت و فرق های میسلار واتر و تونر بود که می‌توانستیم به آن‌ها اشاره کنیم.

میسلار واتر برای چه پوست‌هایی مناسب است؟

همان‌طور که می‌دانید محصولات آرایشی بهتر است مطابق با نوع پوست انتخاب شود. به طور مثال محصولات پوستی که برای پوست چرب استفاده می‌شود، برای پوست خشک توصیه نمی‌شود. با این وجود میسلار واتر را می‌توانید برای انواع پوست استفاده کنید. در صورتی که شما به دنبال میسلار واتر برای پوست چرب هستید یا اگر پوست خشک و مختلط دارید، به راحتی می‌توانید از این محلول استفاده کنید. میسلار واتر برای پوست‌های حساس نیز بسیار ملایم بوده و باعث بروز حساسیت نمی‌شود. به طور مثال پوست زیر چشم اصولا حساس است. ممکن است به راحتی تحت تاثیر قرار گرفته و قرمز شده یا بسوزد. اما با استفاده از میسلار واتر هرگز چنین حسی را تجربه نخواهید کرد. ساختار میسلار واتر، با انواع پوست سازگاری دارد.

مزایای میسلار واتر

۱. افزایش آب‌رسانی به پوست

میسلارها معمولا حاوی ترکیبات قوی آب‌رسان مانند گلیسیرین هستند. این ماده سبب حفظ رطوبت پوست می‌شود. از این رو شما با استفاده از میسلار واتر در واقع به آبرسانی پوست نیز کمک خواهید کرد. برخی مطالعات ناشی از این است که گلیسیرین موجود در میسلار واتر به بهبود زخم کمک می‌کند. هم‌چنین مانع از سوزش پوست می‌شود.

۲. پاک‌سازی آلودگی و چربی از سطح پوست

محلول پاک‌کننده آرایش صورت یا میسلار واتر، در پاکسازی و از بین بردن آلودگی‌های پوست نیز تاثیر داشته و به عنوان پاک‌کننده سطح پوست نیز معرفی می‌شود. هم‌چنین یکی از مزایای میسلار واتر این است که سبب افزایش نفوذ‌پذیری پوست در برابر سرم‌های ویتامین می‌شود.

۳. نداشتن مواد شیمیایی

میسلار واترها بهترین پاک‌کننده آرایش‌اند. چرا که فاقد مواد شیمیایی هستند. این مسئله سبب می‌شود تا چشم و پوست در اثر جذب مواد شیمیایی قرمز نشده و حساسیت نشان ندهند. بنابراین حتی اگر برای پاک کردن آرایش چشم به دنبال یک محلول پاک‌کننده آرایش چشم خوب هستید، توصیه می‌کنیم میسلار واتر را انتخاب کنید.

۴. قابل استفاده برای انواع پوست

یکی از بهترین مزایای میسلار واتر ها این است که برای انواع پوست مناسب هستند. اگر پوست شما چرب، خشک و یا مختلط باشد می‌توانید از این محلول استفاده کنید. ترکیب آب و گلیسیرین در این شوینده سبب می‌شود تا خانم هایی که دارای پوست حساس هستند، به راحتی و بدون نگرانی از بروز حساسیت از آن استفاده کنند. هم‌چنین ph پوست با استفاده از میسلار واتر تغییر نکرده و پوست شما حالت قلیایی پیدا نمی‌کند. شما می‌توانید به عنوان محلول پاک‌کننده آرایش برای پوست خشک و پوست چرب از میسلار واتر به راحتی استفاده کنید.

۵. سبب شفافیت پوست می‌شود

این محلول سبب شفافیت پوست و رفع تیرگی می‌شود. به خصوص اگر پوست صورت شما دارای آکنه، جوش و یا منافذ باز است، این محلول بسیار کمک‌کننده خواهد بود. بیشتر مشکلات پوستی به ویژه جوش، به علت بسته بودن منافذ ایجاد می‌شود. مسدود شدن منافذ پوستی، در واقع سبب بروز التهاب و در نهایت جوش می‌شود. تحقیقات صورت گرفته روی میسلار واتر نشان داده است که این محلول سبب بهبود و رفع انواع جوش‌های سر سیاه و آکنه می‌شود.

۶. استفاده راحت از آن

علاوه بر مزایای گفته شده برای میسلار واتر ، حمل و استفاده راحت از آن نیز از جمله ویژگی‌های مثبت این محصول شناخته می‌شود. در واقع دیگر نیازی نیست صورت خود را بشویید. اگر در شرایطی باشید که به آب دسترسی نداشته باشید، می‌توانید به راحتی توسط این محلول صورت خود را تمیز کنید. حمل آن نیز راحت بوده و جای زیادی را اشغال نمی‌کند.

طرز استفاده از میسلار واتر چیست ؟

طرز استفاده از میسلار واتر بر عکس شوینده‌های دیگر، بسیار آسان می‌باشد. این محلول بهترین و راحت‌ترین روش برای پاک‌سازی آرایش از صورت در مسافرت است. تنها کافیست برای استفاده، مقداری پنبه را به چند قطره میسلار واتر آغشته کنید. پنبه را به آرامی روی قسمت‌های مختلف پوست صورت بمالید. طرز استفاده از این محلول بسیار ساده است؛ در نتیجه پس از پاک‌سازی، نیازی به آبکشی ندارید. در صورتی که پوست صورت شما خشک است، می‌توانید پس از استفاده از این محلول، از کرم مرطوب‌کننده مخصوص پوست‌های خشک نیز استفاده کنید.

پس از آشنایی درست با طرز استفاده از میسلار واتر  به کار بردن صحیح آن، بر خلاف برخی از محصولات پاک‌کننده آرایش، روی پوست خود احساس چسبندگی و یا چربی نخواهید داشت. همچنین با نگاه کردن به پنبه استفاده شده می‌توانید آلودگی‌های پاک شده را به راحتی مشاهده کنید.

کاربرد میسلار واتر چیست ؟

  • علاوه بر استفاده از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش، این محصول کاربرد های مختلف دیگری نیز دارد
  • از میسلار واتر به عنوان پاک‌سازی پوست نیز استفاده می‌شود. یعنی در صورتی که قصد پاک‌سازی پوست از آلودگی را دارید می‌توانید از میسلار واتر به همراه محلول قوی پاک‌سازی استفاده کنید.
  • میسلار واتر به شادابی پوست نیز کمک می‌کند. در صورتی که در وسط تابستان و یا در زمستان احساس سنگینی روی پوست کردید، مقداری از محلول را روی پد آرایشی ریخته و صورت خود را تمیز کنید. این محلول با کاهش التهاب پوست، منجر به شفاف‌سازی پوست می‌شود.
  • یکی دیگر از کاربرد های میسلار واتر پاک‌سازی برس‌های آرایشی است. برای انجام این کار مقداری محلول درون کاسه ریخته و برس‌ها را برای چند دقیقه درون کاسه قرار دهید.

استفاده از میسلار واتر برای چه کسانی مفید است؟

در صورتی که منطقه سکونت شما دارای آب با املاح زیاد است، بهترین توصیه برای جلوگیری از آسیب به پوست میسلار واتر است. با استفاده از میسلار واتر دیگر نیازی نیست بعد از هر بار آرایش صورت خود را شست‌وشو دهید. بنابراین با استفاده از این محلول، املاح به پوست شما صدمه‌ای وارد نکرده و از خشک شدن و بروز مشکلات پوستی جلوگیری می‌شود.

خرید اینترنتی میسلار واتر (محلول پاک‌کننده آرایش صورت)

در مطالب فوق به طور کامل در مورد میسلار واتر ، کاربرد وطرز استفاده از آن توضیح دادیم. در صورتی که به دنبال بهترین مارک محلول پاک کننده آرایش هستید، به شما میسلار واتر شاربوت را پیشنهاد می‌کنیم. برند شاربوت دارای دو نوع میسلار واتر برای پوست خشک و معمولی و پوست چرب و مختلط است. بنابراین به منظور خرید اینترنتی محلول پاک‌کننده آرایش صورت شاربوت، می‌توانید از طریق وب‌سایت فرهان‌شار اقدام نمایید.

 

نقطه نظرات کاربران

ثبت نقطه نظرات

شما هم درباره این متن نقطه نظر ثبت کنید