فواید انواع ماسک مو چیست؟

فواید انواع ماسک مو چیست؟ طرز استفاده از ماسک مو

مو، بخش مهمی از زیبایی فرد را تشکیل می‌دهد. بنابراین در صورتی که به هر دلیلی موهای ما دچار آسیب شود، بخشی از سلامتی و زیبایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. رایج ترین مشکلاتی که معمولا سلامت موی سر را تهدید می‌کند، خشکی مو، شکننده بودن مو، آسیب دیدن ریشه و ساقه مو بعد از رنگ کردن، مو خوره گرفتن و یا وز بودن موهای سر است. به منظور رفع این مشکلات راهکارهای زیادی از جمله استفاده از ماسک مو وجود دارد. اما ماسک مو چیست ؟ اگر می‌خواهید مشکلات موی سر را رفع کرده و موهایی درخشان و سالم داشته باشید، در ادامه شما را در مورد انواع ماسک مو و فواید ماسک مو راهنمایی می‌کنیم.همچنین طرز استفاده از ماسک مو نیز به شما آموزش داده می‌شود.

راهکارهایی برای داشتن موی سالم

به منظور رفع مشکلات مو نظیر موخوره، خشکی و به طور کلی آسیب دیدگی مو، راهکارهای زیادی پیشنهاد می‌شود. معمولا تغذیه مناسب، استفاده از محصولات مراقبت از موی با کیفیت، داشتن روتین مراقبت از موی خوب و… همگی در سالم ماندن و احیاسازی موی سر موثر است. بهتر است در ابتدا به تغذیه خود اهمیت دهید.

 • تغذیه شما باید طوری باشد که تمامی مواد مغذی به منظور حفظ سلامت مو را دریافت کنید.
 • باید اطلاعات کافی در مورد موی خود داشته باشید. جنس مو به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود. موی خشک و موی چرب. اگر موهایی چرب دارید، باید روتین مناسب موهای چرب را داشته باشید. در صورت داشتن موهای خشک نیز یک روتین صحیح به منظور شست‌وشو و نگهداری از موهای خشک داشته باشید.
 • انتخاب شامپو و نرم کننده مناسب برای موهای خود، امری ضروری است. با توجه به جنس مو باید این موارد را انتخاب کنید.
 • شست‌وشوی صحیح و استحمام مرتب نیز در این امر دخیل است. بهتر است از شست‌وشوی بیش از حد موهای خود خودداری کنید.
 • از خشک کردن مو با سشوار و یا حوله خودداری کنید. بهتر است از حوله فقط برای آبگیری مو استفاده شود. اجازه دهید موی شما به صورت طبیعی خشک شود.
 • از شانه کردن موهای خیس خودداری کنید.
 • از محصولات مراقبت از مو نظیر ماسک مو، روغن‌های تقویتی و… حتما استفاده کنید.

تاثیر ماسک مو در سالم ماندن موی سر

ماسک مو چیست ؟ ماسک مو یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای حفظ سلامت موهای شماست. در صورتی که موهای شما در اثر رنگ و دکلره آسیب دیده است، به شما توصیه می‌کنیم حتما از ماسک مو استفاده کنید.

ماسک مو در واقع برای جلوگیری و بهبود موخوره، احیاسازی مو پس از رنگ کردن، بهبود خشکی و شکننده بودن مو و… بسیار موثر است. با استفاده از ماسک مو می‌توانید به راحتی موهای خود را احیا کرده و شادابی را به موهای خود باز گردانید.

به طور کلی ماسک مو حاوی ویتامین‌های لازمه برای بهبود و رشد مو است. به همین دلیل می‌تواند تاثیر زیادی روی سلامت موهای شما داشته باشد. همچنین بیشتر ماسک موها دارای ترکیبات گیاهی هستند. روغن نارگیل، بادام و آلوورا در بیشتر ماسک موها وجود داشته و همین مسئله سبب می‌شود تا به راحتی موهای شما را احیا کند.

ساختار اصلی ماسک مو چیست ؟

ساختار اصلی ماسک مو چیست ؟معمولا بیشتر ماسک‌های مو، حاوی درصدی از ویتامین‌ها و ساختار گیاهی است. به طور کلی، در ماسک مو از ویتامین E به منظور تقویت کردن ساقه مو، ویتامین A به منظور شفاف سازی و جلوگیری از ایجاد ریزش مو و ویتامین C جهت آبرسانی و درمان خشکی مو استفاده می‌شود.

 انواع ماسک مو ممکن است همه این ویتامین‌ها را داشته باشد. برخی دیگر نیز ممکن است همه ویتامین‌ها را نداشته باشد. اما بهترین ماسک مو ماسکی است که علاوه بر اینکه با ویتامین‌های مختلف غنی شده است، دارای خواص گیاهی هم باشد. به طور مثال شامل روغن نارگیل، بادام و… نیز باشد. چرا که سبب حالت دهندگی بهتر و شفافیت مو و ساقه مو می‌شود.

ماسک مو چیست ؟ انواع ماسک مو

انواع ماسک مو به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود:

 • ماسک موی آبکشی
 • ماسک موی بدون آبکشی

طرز استفاده از ماسک موی آبکشی

ماسک موی داخل حمام، حالتی کرمی داشته و غلیظ است. این ماسک مو را می‌بایست داخل حمام و بعد از شست‌وشوی مو با شامپو استفاده کنید. اصولا روی بسته مدت زمانی که باید ماسک روی سر بماند نوشته شده است. این مدت زمان ۳ الی ۲۰ دقیقه است. بنابراین در پاسخ به اینکه ماسک مو باید چقدر روی سر بماند، باید گفت با توجه به دستورالعمل ممکن است متفاوت باشد.

 بعد از این مدت زمان، موها باید شسته شوند. این نوع ماسک مو معمولا به داخل کوتیکول مو نفوذ می‌کند. بنابراین سبب آب‌رسانی به مو می‌شود. از فواید ماسک مو می‌توان به درمان خشکی و وز بودن موی سر و صاف کردن مو اشاره کرد. به طور کلی این ماسک‌ها با پر کردن قسمت‌های آسیب دیده مو، سبب بهبود موهای آسیب دیده می‌شود.

ماسک موی بدون آبکشی

معمولا بعد از استحمام استفاده می‌شود. این ماسک‌ها را باید زمانی که موی شما مرطوب است به ساقه و انتهای موی خود بزنید. با ماساژ دادن موی سر سبب می‌شود تا ذرات ماسک مو به خوبی داخل تار مو نفوذ کند. این مسئله سبب می‌شود تا ذرات ماسک جذب شده به مو، منجر به ترمیم و بارسازی و همچنین حفظ رطوبت موی سر شود.

از فواید ماسک مو بدون آبکشی ایجاد لایه محافظتی است. این لایه نقش محافظتی را داشته و تا حمام بعدی روی مو باقی می‌ماند. این مسئله سبب می‌شود تا در صورتی که مو در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار میگیرد، یک لایه محافظ روی مو باشد تا آلودگی سبب آسیب به مو و خشکی و وز شدن مو نشود. این ماسک مو بیشتر به درخشش و حالت دهی مو کمک می‌کند.

ماسک مو بر پایه آب و روغن

یکی از انواع ماسک مو، ماسک موهای بر پایه آب و روغن هستند. ماسک موی بر پایه چربی معمولا باعث چرب شدن موهای سر می‌شود. اما ماسک موی بر پایه آب منجر به ایجاد چربی نمی‌شود. اگر به دنبال ماسک مو برای موهای خشک هستید از این ماسک استفاده کنید. چرا که فواید ماسک مو بر پایه آب برای موهای خشک بسیار بیشتر از ماسک موهای بر پایه روغن است.

 از ماسک موی بر پایه آب معمولا برای آبرسانی و نرمی مو استفاده می‌شود. این ماسک مو همچنین سریعا جذب موی سر می‌شود. از دیگر تفاوت‌های این دو ماسک این است که ماسک موی بر پایه آب به راحتی با آب قابل شست‌وشو است. اما ماسک موی بر پایه چربی را باید با شامپو شست‌وشو دهید.

ماسک موی ویتامینه

از دیگر ماسک موهای موجود در بازار، ماسک مو ویتامینه است. این ماسک مو بیشتر برای افرادی که موهای سست و بی حالت دارند توصیه می‌شود. در صورتی که موی سر نیاز به پروتئین داشته باشد این ماسک می‌تواند با پروتئین رسانی به مو، از ضعیف شدن موی سر جلوگیری کند.

بنابراین بهتر است در صورتی که موی آسیب دیده و خشک دارید، هر چند وقت یکبار از این ماسک استفاده کنید. از مهم ترین فواید ماسک مو ویتامینه، می توان به تغذیه‌رسانی و آب‌رسانی مو اشاره نمود. در این خصوص می‌توانید از ماسک موی ویتامینه شاربوت استفاده نمایید.

ماسک موی ترمیم کننده

بهترین گزینه برای کسانی که موی رنگ شده و آسیب دیده دارند، این ماسک است. ماسک مو برای موهای آسیب دیده طوری طراحی شده است که موی سر را با تقویت کردن و ترمیم و بازسازی ساقه موی رنگ شده، به موهایی سالم تبدیل می‌کند.  

ماسک مو را چگونه استفاده کنیم؟

در مطالب فوق به طور کامل در مورد ماسک مو چیست صحبت کردیم. ماسک مو دو نوع است. در پاسخ به سوال طرز استفاده از ماسک مو باید بگوئیم طرز استفاده از ماسک مو آبکشی و داخل حمام با ماسک موی بدون نیاز به آبکشی متفاوت است. در ادامه طرز استفاده از ماسک مو را برای شما شرح می‌دهیم.

طرز استفاده از ماسک مو آبکشی

 • به منظور استفاده از این ماسک مو، ابتدا لازم است موهای خود را با شامپو شست‌وشو دهید.
 • پس از آبکشی شامپو، ماسک مو را در کف دست خود ریخته و پخش کنید.
 • به حالت ماساژ دادن از سمت ساقه مو، به انتهای مو، موهای خود را آغشته به ماسک کنید. با انگشتان خود موها را شانه کنید.
 • ماسک مو را با توجه به زمانی که روی محصول ثبت شده است روی موهای خود قرار دهید.
 • در صورتی که ماسک شما حالت چربی دارد، لازم است چند مرتبه با آب ولرم شست‌وشو دهید.

طرز استفاده از ماسک مو بدون نیاز به آبکشی

 • برای استفاده از این ماسک لازم است موهای شما تمیز باشد. توصیه می‌شود روی موی کثیف و چرب ماسک نزنید.
 • پس از استحمام هنگامی که موی شما مرطوب و نم دار است، ماسک مو را روی موی خود قرار داده و سپس ماساژ دهید.
 • این ماسک نیاز به شست‌و‌شو نداشته و ماندن آن روی مو، سبب تقویت بیشتر موی سر می‌شود.

ماسک موهای طبیعی

ماسک موی روغن نارگیل+ عسل

این ماسک، به عنوان ماسک مو ترمیم کننده معرفی می‌شود. بنابراین در صورتی که موی سر شما نیاز به ترمیم و بازسازی دارد، اگر موهای شکننده و آسیب دیده دارید به شما توصیه می‌کنیم حتما از این ماسک استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک

 • روغن نارگیل ۱ قاشق غذاخوری
 • عسل ۱ قاشق غذاخوری

به منظور تهیه این ماسک، ابتدا مواد نام برده را درون کاسه مخلوط کنید. مخلوط تولید شده را گرم کنید تا به طور کامل ذوب شود. در نهایت ماسک موی تهیه شده را از بالا به پائین روی موی سر قرار داده و با استفاده از کلاه مناسب روی مو را بپوشانید. این ماسک باید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی مو بماند. در آخر موی خود را با آب شست‌وشو دهید.

ماسک موی دارچین+ روغن نارگیل

به طور کلی دارچین و روغن نارگیل هر دو به سلامت و رشد مو کمک می‌کند. از این رو در صورتی که به دنبال ماسک یا روغن برای رشد مو هستید، به شما توصیه می‌کنیم این ماسک خانگی را تهیه کنید. ماسک موی دارچین و روغن نارگیل سبب  از بین رفتن شوره سر و ریزش مو می‌شود.

بنابراین بهترین ماسک مو برای ریزش مو این ماسک است. این ماسک خانگی از طریق بهبود گردش خون و تحریک پوست موی سر، سبب افزایش جریان خون به سمت فولیکول و در نتیجه رشد سریع موها می‌شود.

مواد لازم برای تهیه ماسک:

 • روغن نارگیل ۱ قاشق غذاخوری
 • دارچین ۱ قاشق چای خوری

به منظور تهیه این ماسک ابتدا هر دو ماده را ترکیب کرده و به خوبی مخلوط کنید. موهای خود را به دو دسته مساوی تقسیم کنید. ماسک موی تهیه شده را از سمت ریشه به سمت پائین مو بزنید. با نوگ انگشتان پوست سر و موی خود را به آرامی ماساژ دهید.

روی موها را با استفاده از کلاه مخصوص بپوشانید. بعد از گذشت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه موی خود را با استفاده از شامپو و نرم کننده شست‌وشو دهید. به منظور تاثیر بیشتر این ماسک بهتر است یک بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

ماسک موی تخم مرغ+ لیمو

این ماسک، ماسک مو برای موهای چرب است. در صورتی که موی شما چرب است، می‌توانید از این ماسک استفاده کنید. لیمو برای افرادی که پوست سرشان چرب است بسیار مناسب است. چرا که سبب جذب چربی می‌شود. همچنین تخم مرغ سرشار از ویتامین‌های مورد نیاز برای مو است. در نتیجه سبب درخشش و براق شدن موها می‌شود. لیمو نیز علاوه بر جذب چربی ویتامین c داشته و سبب آب رسانی به موی سر می‌شود. بنابراین از فواید ماسک مو تخم مرغ و لیمو می‌توان به تغذیه‌رسانی فوق‌العاده این ماسک اشاره نمود.

مواد لازم برای تهیه ماسک

 • تخم مرغ ۱ عدد
 • لیمو یک دوم

به منظور تهیه این ماسک، سفیده تخم مرغ را جدا کرده و به همراه نصف لیمو ترکیب کنید. موهای سر را کمی مرطوب کنید.  ماسک تولید شده را از بخش ریشه به سمت ساقه بمالید. توسط کلاه مخصوص روی موی سر را پوشانده و پس از گذشت نیم ساعت با شامپو و نرم کننده شست‌وشو دهید.

ماسک مو نارگیل+ آووکادو، عسل، تخم مرغ

اگر به دنبال ماسک مو برای موهای آسیب دیده هستید. این ماسک موی خانگی می‌تواند برای موی شما مناسب باشد. چرا که این ماسک سرشار از ویتامین C و E  بوده و هر دو در ترمیم و رشد مو تاثیر دارند. آووکادو نیز سبب درخشش بیشتر و آبرسانی به موی سر شما می‌شود.

مواد لازم برای تهیه ماسک

 • آووکادو ۱ عدد
 • تخم مرغ ۲ عدد
 • عسل یک قاشق غذا خوری
 • روغن نارگیل ۱ قاشق غذاخوری

برای استفاده از این ماسک ابتدا آووکادو را به خوبی خورد کنید به صورتی که حالت پوره پیدا کند. به ترتیب تخم مرغ، عسل و روغن را به آووکادو اضافه کنید. پس از اینکه آنها را با یکدیگر مخلوط کردید، ماسک را از بخش پائین مو به سمت ریشه بزنید. ماسک مو را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی مو قرار داده و پس از گذشت این مدت زمان، موی خود را با شامپو شست‌وشو دهید.

خرید آنلاین انواع ماسک مو

در مطالب فوق در مورد فواید ماسک مو و انواع ماسک مو صحبت کردیم. در صورتی که به دنبال ماسک مو خوب و با کیفیت هستید، پیشنهاد ما به شما انواع ماسک موی شاربوت است. فروشگاه شاربوت، به عنوان یکی از بزرگ ترین فروشگاه‌های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی، تولید کننده انواع ماسک مو است.

اگر به دنبال ماسک مو برای موهای آسیب دیده و فر هستید، اگر موی سر شما خشک و وز شده است، اگر موی چرب و یا خشک دارید و به دنبال ماسک موی تقویتی و مناسب هستید، انواع ماسک موی داخل حمام و ماسک موی بدون نیاز به آبکشی را با کیفیتی فوق‌العاده تهیه کنید. به منظور ثبت سفارش انواع ماسک مو و ماسک موی کراتینه می‌توانید در صفحه محصولات، به راحتی خرید خود را ثبت نمائید

 

نقطه نظرات کاربران

ثبت نقطه نظرات

شما هم درباره این متن نقطه نظر ثبت کنید