فروشگاه فرهان‌شار

میسلار واتر پوست چرب

میسلار واتر پوست چرب و تاثیرات آن بر روی پوست

میسلار واتر از آب خالص، ماده جاذب رطوبت و شوینده ملایم تشکیل شده است که به پاکسازی پوست از آلودگی و آرایش روزانه کمک می‌کند. این نوع از محصولات بدون مواد شیمیایی قوی و الکل هستند و برای افرادی با پوست حساس مناسب اند.

لغت میسل، به معنی مجموعه ای از مولکول‌هاست. در میسلار واتر، غلظت کمی از ماده شوینده به صورت پراکنده در آب وجود دارد، به طوری که پس از استفاده، حسی مشابه محلول صابونی ایجاد نمی‌شود بلکه بیشتر شبیه به آب است.

مزایا و معایب استفاده از میسلار واتر برای پوست چرب

میسلار واتر ترکیبی از سه عملکرد پاک‌کننده آرایش، پاکسازی عمیق و ملایم پوست و رطوبت‌رسانی دارد و به تنظیم میزان ترشح چربی در پوست کمک و از تشکیل جوش پیشگیری می‌کند. ذرات ریز پراکنده شده در میسلار واتر، شوینده ملایمی هستند که مثل یک آهنربا، ذرات آلودگی و چربی اضافه را به خود جذب می‌کنند. این محصول یکی از گزینه‌های مناسب برای پاکسازی پوست چرب است، زیرا علاوه بر ایجاد تعادل چربی سطح پوست، حساست ایجاد نمی‌کند.

ممکن است محصول میسلار واتر به اندازه شوینده‌ها قدرت پاکسازی نداشته باشد، مخصوصا در افرادی که از آرایش زیاد یا ضدآب استفاده می‌کنند. احتمال بروز حساسیت پوستی با مصرف میسلار واتر وجود دارد. قبل از استفاده، حتما مقداری از فرآورده را روی بخش کوچکی از پوست خود امتحان کنید و پس از اطمینان از عدم بروز واکنش، به مصرف خود ادامه دهید. علائم حساسیت پوستی شامل قرمزی و التهاب، خشک شدن شدید پوست، خارش و تشکیل راش پوستی و کهیر است. در صورتی که با هر یک از این علائم مواجه شدید، پوست خود را با آب شستشو دهید و از محصول استفاده نکنید. در صورتی که علائم باقی ماندند، با پزشک معالج مشورت کنید.

نحوه استفاده از میسلار واتر برای کنترل چربی پوست

نحوه استفاده از میسلار واتر برای کنترل چربی پوست

  1. یک پد آرایشی یا پنبه آرایشی را به میسلار واتر آغشته کنید.
  2. به آرامی پد آغشته ر ا روی صورت خود بکشید تا آرایش، آلودگی و عرق پاکسازی شوند. برای پاک کردن آرایش چشم و ریمل ضدآب، چند ثانیه پد را روی محل نگه دارید و سپس پاک کنید.

پس از مصرف میسلار واتر، نیازی به آبکشی صورت وجود ندارد با این حال، برخی از افراد ترجیح میدهند در مرحله بعدی از شستشو با آب یا یک شوینده دیگر مثل محلول فوم یا شیرپاک‌کن استفاده کنند. شما همچنین میتوانید از یک حوله جهت خشک کردن صورت خود استفاده کنید. بهتر است در انتها روتین پوستی خود را با استفاده از یک مرطوب‌کننده به پایان برسانید.

مواد تشکیل‌دهنده میسلار واتر و اثرات آن بر پوست

میسلار واتر، یک محصول مراقبت از پوست است که از آب خالص، جاذب رطوبت مثل گلیسیرین و شوینده ملایم تشکیل شده است. شوینده، آلودگی‌های سطح پوست را شستشو می‌دهد و جاذب، ذرات آب را روی سطح پوست حفظ می‌کند. این محصول در پاکسازی پوست، پاک کردن آرایش و مرطوب کردن پوست نقش دارد.

تاثیر میسلار واتر در بهبود جوش و پوسته‌برداری

ذرات موجود در میسلار واتر که میسل نامیده می‌شوند، علاوه بر پاکسازی سطحی پوست از چربی اضافه، آلاینده‌های محیطی، عرق و مواد آرایشی، به منافذ عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند و از انسداد آن‌ها و تشکیل جوش پیشگیری می‌نماید.

 میسلار واتر برای کنترل چربی و ترشح سبوم پوست

 میسلار واتر برای کنترل چربی و ترشح سبوم پوست

پوست چرب، نسبت به سایر انواع پوست، میزان بیشتری چربی ترشح می‌کند. چربی روی سطح پوست، معمولا منجر به بسته شدن منافذ کوچک سطح پوست می‌شود و جاذب آلودگی‌های محیط و سطح پوست است. در نتیجه افرادی که پوست چرب دارند، بیشتر در معرض ایجاد جوش و آکنه هستند.

اگر برای پاکسازی پوست چرب خود، بیش از اندازه با شوینده‌های قوی یا پاک‌کننده‌های نامناسب شستشو دهید، پوست تحریک شده و میزان بیشتری چربی تولید می‌کند. همچنین ممکن است ناخواسته به لایه خارجی پوست خود آسیب برسانید. محصولاتی با پایه الکل یا روغن، برای این افراد مناسب نیستند.

 میسلار واتر چرا بهترین گزینه برای پوست چرب است؟

پاک‌کردن پوست چرب، دشوار است زیرا این نوع پوست چربی طبیعی زیادی ترشح می‌کند و آلودگی و بقایای مواد آرایشی را در خود حبس می‌نماید. بنابراین خیلی مهم است که شما از محلول مناسبی برای پاکسازی استفاده کنید.

بسیاری از متخصصان پوست توصیه می‌کنند افرادی که پوست چرب دارند، از میسلار واتر استفاده کنند. میسل‌های موجود در محصول، به پاکسازی پوست از بقایای آرایش، سلول‌های مرده لایه خارجی پوست و چربی اضافی ترشح شده کمک می‌کنند. با استفاده از این نوع محصولات که نیازی به آبکشی ندارند و فاقد الکل و شوینده‌های قوی و آسیب‌رسان نیستند، علاوه بر پاکسازی، منجر به حفظ رطوبت پوست می‌گردد. این عملکرد از تحریک پوست و ترشح میزان بیشتر چربی جلوگیری می‌کند و گزینه مناسبی برای پاکسازی پوست چرب بشمار می‌رود.

 میسلار واتر پوست چرب شاربوت

 

محصولات میسلار واتر از پاک‌کننده ملایم و ماده جاذب آب در پایه آبی تشکیل شده که علاوه بر حفظ رطوبت، به پاکسازی پوست کمک می‌کند و در مقایسه با محصولاتی که پایه روغنی دارند، سبکتر و برای افراد با پوست چرب مناسب‌تر هستند.

میسلار واتر شاربوت مخصوص پوست چرب، بر پایه گلیکولیپید ساخته شده است که یک پاک کننده طبیعی و ملایم است. یکی دیگر از مواد موثر رزهیپ است که علاوه بر مرطوب کردن و آبرسانی، به جدا کردن سلول‌های مرده پوستی کمک می‌کند. محصول تخصصی میسلار واتر پوست چرب، دارای روغن هسته انگور، غنی از ویتامین E و محافظ در برابر عوامل آسیب‌رسان محیطی، نیاسین آمید با قابلیت کاهش سایز منافذ پوستی و زینک گلوکونات، جهت جلوگیری از ایجاد آکنه و جوش است.

روش مصرف این محصول، بسیار ساده است:

  1. پد یا پنبه آرایشی را به مقدار کافی میسلار واتر آغشته کنید.
  2. پد یا پنبه آرایشی را به آرامی روی صورت خود بکشید تا آرایش و آلودگی را از روی پوست شما پاک کند.

پس از استفاده از این محصول، نیازی به شستشوی صورت با آب وجود ندارد.

سخن پایانی

پاک‌کردن پوست چرب، دشوار است زیرا این نوع پوست چربی طبیعی زیادی ترشح می‌کند و آلودگی و بقایای مواد آرایشی را در خود حبس می‌نماید.

میسلار واتر از آب خالص، ماده جاذب رطوبت و شوینده ملایم تشکیل شده است که به پاکسازی پوست از آلودگی و آرایش روزانه کمک می‌کند و ترکیبی از عملکردهای پاکسازی و رطوبت‌رسانی دارد، به تنظیم میزان ترشح چربی کمک و از تشکیل جوش پیشگیری می‌کند. محصولات میسلار واتر از پاک‌کننده ملایم و ماده جاذب آب در پایه آبی تشکیل شده که با حفظ رطوبت، پوست را پاکسازی می‌کند و در مقایسه با محصولاتی که پایه روغنی دارند، سبکتر و برای افراد با پوست چرب مناسب‌تر است.

میسلار واتر شاربوت مخصوص پوست چرب، بر پایه گلیکولیپید ساخته شده است و دارای رزهیپ، روغن هسته انگور، نیاسین آمید و زینک گلوکونات است که علاوه بر پاکسازی پوست از آرایش و آلودگی، در حفظ رطوبت و جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه نقش دارد.

محصول دیگر برند شاربوت در این حوزه، میسلار واتر مخصوص پوست خشک و نرمال است که حاوی آلانتوئین و پروویتامین B5 می‌باشد و به حفظ پاکیزگی، سلامت و شادابی پوست شما کمک می‌کند.

دکتر روژین طلیمی  

دکتری عمومی داروسازی، مشاور علمی برند شاربوت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا