فروشگاه فرهان‌شار

واتر پوست خشک و تاثیرات آن بر روی پوست

میسلار واتر پوست خشک و تاثیرات آن بر روی پوست

لغت میسل، به معنی مجموعه ای از مولکول‌هاست. در میسلار واتر پوست خشک و پوست چرب ، غلظت کمی از ماده شوینده به صورت پراکنده در آب وجود دارد، به طوری که پس از استفاده، حسی مشابه محلول صابونی ایجاد نمی‌شود بلکه بیشتر شبیه به آب است.

میسلار واتر مجموعه ای از ماده جاذب رطوبت و شوینده ملایم است که پایه آن آب خالص است و به پاکسازی پوست از آلودگی و آرایش روزانه کمک می‌کند. این نوع محصولات بدون مواد شیمیایی قوی و الکل هستند و برای همه انواع پوست، به ویژه پوست حساس مناسب اند.

مواد تشکیل دهنده میسلار واتر

میسلار واتر مجموعه ای از ماده جاذب رطوبت و شوینده ملایم است که پایه آن آب خالص است. میسل‌ها حاوی ترکیباتی به نام سورفاکتانت هستند که هم به چربی متصل می‌شوند و هم به آب. این ویژگی باعث می‌شود در آب موجود در میسلار واتر پراکنده شوند و همچنین پس از استفاده روی صورت، با وصل شدن به آلاینده‌ها، مواد آرایشی و چربی پوست، مثل یک آهنربا آن‌ها را جذب و از پوست جدا کنند.

میسلار واتر برای پوست خشک: آیا انتخاب مناسبی است؟

میسلار واتر برای پوست خشک

میسلار واتر، بهترین انتخاب برای پاک کردن آرایش پوست خشک است. اگر پوست خشکی دارید، کافی است پنبه یا پد آرایشی را به میسلار واتر آغشته کنید و به آرامی روی پوست صورت خود بکشید تا آرایش و آلودگی‌های سطح را مثل آهنربا به خود جذب کند.

یکی از مهمترین مواردی که برای مراقبت از پوست خشک باید رعایت شود، حفظ رطوبت و پیشگیری از آسیب رسیدن به لایه محافظتی لیپیدی پوست است. سایش شدید پوست در مرحله شستشو و پاک کردن آرایش، باعث مخدوش شدن لایه لیپیدی سطحی می‌شود و ممکن است عوارضی مثل ترک خوردن، پوسته پوسته شدن، ایجاد چروک ریز روی صورت می‌شود. از مزایای میسلار واتر برای پوست خشک، عدم نیاز به ساییدن پوست است زیرا به راحتی آلودگی و بقایای مواد آرایشی را مثل آهنربا به خود جذب می‌کند.

میسلار واتر دارای ماده جاذب مثل گلیسیرین یا ترکیبات طبیعی از جمله گلیکولیپیدها هستند که در تقویت لایه خارجی پوست و حفظ آب پوست خشک موثر است.

مزایا و معایب استفاده از میسلار واتر پوست خشک

میسلارواتر، محصولی فاقد هرگونه شوینده قوی یا الکل است که از خشکی بیش از حد پوست جلوگیری می‌کند. این محصولات بافت سبکی دارند و معمولا حاوی موادی مثل گلیسیرین، گلیکولیپید و ترکیباتی هستند که به مرطوب کردن پوست کمک می‌کند.

این نوع محصولات، برای پاک‌کردن آرایش‌های غلیظ نامناسب هستند، زیرا شوینده موجود در آن بسیار ملایم و با مقدار کم است.

تغذیه و رطوبت دهی پوست خشک با استفاده از میسلار واتر

تغذیه و رطوبت دهی پوست خشک با استفاده از میسلار واتر

اگر پوست خشک دارید، به این معناست که رطوبت و چربی کافی روی سطح پوست وجود ندارد، بنابراین بسیار مهم است از شوینده و آرایش پاک‌کنی استفاده کنید که خشکی پوست شما را تشدید نکند. میسلار واتر حاوی یک شوینده ملایم است که چربی طبیعی پوست شما را از بین نمی‌برد. پس از استفاده از این محصول لازم نیست با آب، صورت خود را بشویید، در نتیجه پوست در اثر خشکی بیش از اندازه و از دست دادن رطوبت تحریک نمی‌شود.

با انتخاب محصولی که حاوی موادی مثل گلیسیرین، گلیکولیپید و مواد نگهدارنده رطوبت است، می‌توانید به حفظ آب و نرمی پوست خود کمک کنید.

بر خلاف شوینده‌های کفی، میسلار واتر به حفظ رطوبت و چربی طبیعی پوست کمک و از خشک شدن پوست پیشگیری می‌کند، بنابراین انتخاب مناسبی برای مشکل خشکی پوست است.

در اثر خشکی پوست، قدرت ترمیم کاهش پیدا می‌کند و یکی از نشانه‌های آن، بهبود آهسته و تاخیری جای زخم است. با مصرف میسلار واتر علاوه بر پاکسازی پوست از عوامل آلاینده، رطوبت حفظ می‌شود و کمتر دچار خشکی می‌گردد.

راهکارهای ترمیم کننده پوست خشک با استفاده از میسلار واتر

برای افرادی که پوست خشک دارند توصیه می‌شود از آب ولرم، و نه آب داغ، هنگام شستشوی صورت استفاده کنند. آب داغ و شوینده‌های صابونی قوی باعث خشکی بیشتر پوست و آسیب دیدن آن می‌شود. هنگامی که از میسلار واتر برای پاکسازی پوست از مواد آرایشی و آلودگی‌های محیطی استفاده می‌شود، نه تنها رطوبت و چربی طبیعی پوست حفظ می‌شود، بلکه نیازی به آبکشی پس از مصرف ندارد.

کافی است پس از اطمینان از پاک شدن کامل آلاینده‌های باقی مانده روی سطح پوست، از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده گردد.

نحوه استفاده از میسلار واتر در روتین مراقبتی

استفاده از میسلار واتر اولین قدم در روتین پوستی است. پس از آغشته کردن پنبه آرایشی، آن را به آرامی روی پوست خود بکشید تا آرایش و چربی پوست کاملا پاک شود. پس از میسلار واتر می‌توانید از محصول دیگری مثل شیرپاک‌کن برای مرحله دوم پاکسازی استفاده کنید.

بهتر است افرادی که پوست خشک دارند، بلافاصله پس از استفاده از میسلار واتر یا شوینده مناسب، از کرم مرطوب کننده و آبرسان استفاده نمایند تا احتمال از دست دادن رطوبت به حداقل برسد.

میسلار واتر برای پوست خشک و حساس: چگونه اثر می‌گذارد؟

میسلار واتر برای پوست خشک و حساس

در صورتی که پوست حساسی دارید، به محتویات میسلار واتر توجه بفرمایید. این محصول برای انواع پوست مناسب است و افرادی با پوست حساس یا مبتلا به رزاسه هم می‌توانند از میسلار واتر استفاده کنند. پس از استفاده از میسلار واتر، نیازی به سایش و شستشو ندارید و لطافت پوست حفظ می‌شود.

استفاده از میسلار واتر به عنوان تمیزکننده آرایش در پوست خشک

پوست خشک، نوعی از پوست است که رطوبت کمی دارد. معمولا لایه خارجی محافظت کننده که از چربی طبیعی ساخته شده و با نام سد لیپیدی شناخته می‌شود، ضعیف است. در نتیجه در معرض گرما و سرما یا شستشو با آب داغ و صابون‌های قوی، علائمی مثل خارش ، پوسته پوسته شدن و ترک خوردن ظاهر می‌شود.

استفاده از شوینده مناسب برای پاکسازی پوست از بقایای مواد آرایشی و آلودگی‌های محیطی، یکی از مهمترین راهکارها برای پیشگیری از خشکی پوست است. میسلار واتر محصول مناسبی جهت پاک کردن آرایش در افرادی است که پوست چرب دارند. پس از استفاده از این محصول نیازی به آبکشی یا سایش پوست نیست، در نتیجه لایه لیپیدی پوست دچار آسیب‌دیدگی نمی‌شود.

از دیگر راه‌های التیام این شرایط، استفاده از محصولات مرطوب‌کننده و آبرسان است که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. در صورتی که پوست شما دچار خشکی شده، کرم مرطوب کننده و آبرسان دست و صورت انتخاب مناسبی است. کرم مرطوب‌کننده و آبرسان شاربوت مخصوص پوست خشک و نرمال حاوی هیالورونیک اسید و روغن بادام است که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌نماید.

به واسطه وجود هیالورونیک اسید، از ایجاد چروک ریز روی صورت پیشگیری نموده و با وجود آنتی‌اکسیدان‌های روغن بادام ، از آسیب عوامل محیطی پیشگیری می‎‌کند. برای خشکی پوست بدن، استفاده از لوسیون‌ توصیه می‌گردد، زیرا راحت‌تر پخش می‌شود و با جذب سریع، حس چربی و سنگینی روی روغسطح پوست ایجاد نمی‌کند.

لوسیون بدن شاربوت مخصوص پوست خشک و نرمال غنی از روغن آرگان و پروتئین هیدرولیز شده شیر است که نفوذپذیری مناسبی به لایه‌های زیرین پوست دارد و منجر به آبرسانی عمیق آن می‌شود، همچنین به راحتی روی سطح پوست پخش می‌شود و بافتی سبک روی پوست ایجاد می‌کند.

میسلار واتر پوست خشک شاربوت

میسلار واتر پوست خشک شاربوت

میسلار واتر شاربوت مخصوص پوست خشک و نرمال، حاوی پروویتامین B5 و رزهیپ است که به آبرسانی و حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. از آنجایی که این محصول نیازی به آبکشی ندارد، مواد مغذی موجود روی پوست باقی می‌ماند و اثربخشی افزایش می‌یابد.

میسلار واترهای شاربوت، بر پایه گلیکولیپید فرموله شده اند که یک پاک‌کننده طبیعی و ملایم است. در کنار این ماده، آلانتوئین وجود دارد که به جداسازی سلول‌های مرده پوستی و رفع جای زخم (اسکار) و جوش کمک می‌کند. رزهیپ موجود در محصول، علاوه بر خاصیت حفظ رطوبت پوست به کاهش التهاب پوست و تحریک کلاژن‌سازی کمک می‌کند.

سخن پایانی

اگر پوست خشک دارید، به این معناست که رطوبت و چربی کافی روی سطح پوست وجود ندارد، بنابراین بسیار مهم است از شوینده و آرایش پاک‌کنی استفاده کنید که خشکی پوست شما را تشدید نکند. سایش شدید پوست در مرحله شستشو و پاک کردن آرایش، باعث مخدوش شدن لایه لیپیدی سطحی می‌شود و ممکن است عوارضی مثل ترک خوردن، پوسته پوسته شدن، ایجاد چروک ریز روی صورت می‌شود. میسلارواتر، محصولی فاقد هرگونه شوینده قوی یا الکل است که از خشکی بیش از حد پوست جلوگیری می‌کند.

این محصولات بافت سبکی دارند و معمولا حاوی موادی مثل گلیسیرین، گلیکولیپید و ترکیباتی هستند که به مرطوب کردن پوست کمک می‌کند.

میسلار واتر مجموعه ای از ماده جاذب رطوبت و شوینده ملایم است که پایه آن آب خالص است و به پاکسازی پوست از آلودگی و آرایش روزانه کمک می‌کند. این نوع محصولات بدون مواد شیمیایی قوی و الکل هستند و برای همه انواع پوست، به ویژه پوست خشک و حساس مناسب اند.

میسلار واتر شاربوت مخصوص پوست خشک و نرمال، با پایه گلیکولیپید از خشکی پوست پیشگیری می‌کند و با داشتن مواد مغذی مثل پروویتامین B5 و رزهیپ، به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. آلانتوئین موجود در این محصول سلول‌های مرده پوستی را پاکسازی می‌نماید.

پروتئین شیر، موکلولی بزرگ است که به عنوان آبرسان و مرطوب‌کننده بسیار قوی شناخته می‌شود. فرم هیدرولیز شده این مولکول که در محصول شاربوت وجود دارد، به اندازه کوچکتر درآمده و با نفوذ به لایه‌های عمیق، منجر به آبرسانی پوست میشود.

 

منابع:

www.mayoclinic.org

www.webmd.com

www.healthline.com

تهیه و تنظیم توسط تیم علمی شاربوت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا