فروشگاه فرهان‌شار

روغن جوجوبا بر درخشندگی و سلامت مو

تاثیر روغن جوجوبا بر درخشندگی و سلامت مو

روغن جوجوبا از دانه‌های درختچه‌ای به نام جوجوبا که در شمال مکزیک و جنوب غربی آمریکا می‌روید به دست می‌آید. این نام را نباید با نام Jujube که همان عناب است اشتباه گرفت. روغن جوجوبا معمولاً در ترکیبات محصولات زیبایی، آرایشی، بهداشتی و دارویی درمانی وجود دارد. این محصول حجم بالایی از انواع اسید های چرب امگا 3، ویتامین E، ویتامین D و ویتامین A را داراست.

خاصیت اصلی این روغن خاصیت آنتی اکسیدان است. مانند بسیاری از انواع دیگر روغن های گیاهی گیاه جوجوبا شرایط سخت محیطی اعم از آب و هوای به شدت سرد یا گرم را تحمل می‌کند. جوجوبا گیاهی بسیار مقاوم در برابر آفات و میکروب‌ها است و معمولاً به آب زیادی نیاز ندارد. بنابراین می‌توان آن را در بیابان یا محیط‌های خشک کاشت و پرورش داد. روغن جوجوبا خواص بسیار مهمی دارد.

یکی از این خواص اثرات نرم کننده و ضد در هم گره خوردگی مو می باشد. به همین خاطر است که از این روغن در فرمولاسیون ماسک های مو استفاده می شود. به عنوان مثال در فرمولاسیون ماسک موی شاربوت از این ترکیب استفاده شده است. به خصوص در فرمولاسیون ماسک موی بدون نیاز به آبکشی شاربوت.

ویژگی‌های روغن جوجوبا

روغن جوجوبا مقاومت بالایی در برابر اکسیداسیون دارد. این روغن توانایی زیادی در تحمل دماهای بالا دارد. علاوه بر این یکی از بهترین انواع امولینت و  مرطوب کننده ها در فرآورده های آرایشی بهداشتی به شمار می آید. روغن جوجوبا به روش پرس سرد از دانه‌های جوجوبا استخراج می‌شود. هرچه فشار پرس دانه‌ها کم‌تر باشد نتیجه بهتری در استخراج روغنی مرغوب‌تر دریافت خواهید کرد.

برای رفع بوی نامطبوع روغن جوجوبا آن را از فیلترهای معلق عبور می‌دهند تا ناخالصی‌های آن از بین برود. اصل این روغن به رنگ طلایی روشن است. این روغن بافتی سبک داشته و برروی پوست حالت چسبندگی و چربی یا Greasiness ایجاد نمی‌کند. روغن جوجوبا حاوی مقادیر زیادی از ویتامین های E، B و اسید های چرب امگا 3 و 6 است. هماین روغن خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروب قدرتمندی دارد.

خواص روغن جوجوبا برای سلامت پوست

 

روغن جوجوبا بافت سبکی دارد که با ترشحات چربی طبیعی پوست موسوم به سبوم سازگار است و ایجاد حالت چربی نامطلوب بر روی پوست نمی کند. روغن جوجوبا خواص ضد درماتیت و ضد اگزما دارد. روغن جوجوبا یک محصول مغذی، ترمیم‌کننده و مرطوب کننده هم برای مو و هم برای پوست است. این محصول می تواند رطوبت از دست رفته پوست را به آن برگرداند.

این محصول می تواند NMF های از دست رفته را جبران کند. ترکیبات خانواده NMF در واقع ترکیبیات مرطوب کننده طبیعی و ذاتی پوست هستند. این ترکیبات در ساختارهای قفس مانندی در پوست حضور دارند. شستشوی زیاد به خصوص با مواد شوینده نامناسب باعث از دست رفتن این ترکیبات می شود. این فرآیند قفس های مزبور را می شکند و به این ترتیب است که ترکیبات مرطوب کننده طبیعی پوست تدریجا از بین می روند. از بین رفتن این ترکیبات زمینه را برای خشکی پوست و درماتیت فراهم می سازد.

مرطوب کننده قوی و مناسب

این روغن به افزایش رطوبت و صاف شدن پوست شما کمک می‌کند، زیرا حاوی سطوح بالایی از سرامیدها است که سلول‌های پوست را به خوبی تغذیه و مرطوب می‌کنند. سرآمیدها در واقع بخش بسیار مهی از ترکیبات مرطوب کننده طبیعی پوست یا همان NMF هستند. یکی از ترکیباتی که در ساخت سرآمید ها در بدن انسان نقش دارد اسفنگوزین است.

از خود این ترکیب هم در فرمولاسیون های آرایشی بهداشتی استفاده می شود. این روغن جذب گوترشی بسیار سریع و کاملی دارد. تقریبا  زیرا روغن جوجوبا به سرعت جذب پوست می‌شود و هیچ اثر چسبندگی از خود باقی نمی‌گذارد. به همین دلیل برای درمان مشکلات پوستی مانند اگزما از طریق جذب سریع آن در پوست مؤثر است. اسفنگوزین و سرآمید در ساختار اسفنگومیلین نقش اساسی دارد.

اسفنگومیلین هم بخش مهمی از ساختار ارتباطی سیستم اعصاب مرکزی را به وجود می آورد. به این ترتیب می توان گفت بسیار مهم است که مقادیر کافی از این ترکیب در بدن ساخته شود. در برخی اختلالات مانند MS یا مالتیپل اسکلروزیس ممکن است مقدار اسفنگومیلین در بدن به خصوص در سیستم اعصاب مرکزی کاهش شدید داشته باشد.

مرطوب کننده لب‌

روغن جوجوبا به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی فوق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند به عنوان بالم لب طبیعی و مؤثری نیز نیز استفاده شود. از این روغن در کنار برخی از چربی های دیگر در فرمولاسیون محصولات موسوم به بالم لب که در فروشگاه‌های محصولات بهداشتی و آرایشی به فروش می‌رسد، استفاده می‌شود. می توان گفت روش تهیه بالم لب شبیه به روش تهیه شیاف است.

کافی است تعدادی دانه کاکائو یا کره شی را با روغن جوجوبا ذوب کنید و در یک قالب مناسب بریزید تا سرد شود. در نهایت محصول را از قالب خارج کرده و در مواقع لزوم بر روی ناحیه خشکی لب استفاده می کنند. البته می توان به همان فرم مذاب هم از مخلوط کره شی و روغن جوجوبا استفاده کرد ولی شاید میشه در دسترس نباشد.

کاهش علائم پیری پوست و پروجریا

کاهش علائم پیری پوست و پروجریا

پیری پوست (Aging) یک اختلال نسبتا شایع به خصوص در میان ساکنان شهرهای بزرگ است. افرادی که زیاد شستشو می کنند یا بیش از حد در معرض تابش نور خورشید هستند، بیشتر به پیری پوست مبتلا می شوند. یکی از مواد مورد استفاده در فرمولاسیون ضدآفتاب های با قیمت بالاتر روغن جوجوبا است. روغن جوجوبا هم به عنوان ترکیبی که باعث قوام فرمولاسیون ضدآفتاب می شود و خاصیت ضد میکروب ضعیفی دارد به فرمولاسیون اضافه می شود. این ترکیب اثرات پرزرواتیو طبیعی دارد.

روغن جوجوبا به عنوان ترکیبی که اثر مرطوب کننده و ضداگزما دارد و از این رهگذر باعث کمک به درمان اگزما و درماتیت می شود. به این ترتیب یکی از روش های مقابله با درماتیت های تماسی، آتوپیک و اگزما استفاده از فرآورده های حاوی روغن جوجوبا است. روغن جوجوبا همچنین حاوی اسیدهای آمینه ای است که به ساخت کلاژن و تسریع ترمیم کراتینوسیت‌ها و فیبروپلاست‌ها در پوست کمک می‌کند.

این وضعیت در نهایت باعث جایگزینی کلاژن آسیب دیده با فیبرهای کلاژن جدید می شود. به این ترتیب است که روغن جوجوبا می تواند به درمان کمکی علائم اگزما و خشکی پوست کمک کند. در پروجریا که پاتوفیزیولوژی ویژه ای دارد ممکن است پوست به سمت خشکی برود. در این موارد استفاده از روغن جوجوبا می تواند کمک کننده باشد.

البته ریشه اصلی پروجریا را معمولا با تنکیک های مهندس ژنتیک و مطالعات بیوتکنولوژی می توان دریافت. پر واضح است که روغن جوجوبا به تنهایی برای درمان پروجریا کافی نیست و برای این بیماری استفاده از روش های ژنتیکی و روش های تکمیلی نیاز است.

درمان عفونت های ویروسی

از دیگر فواید شناخته شده از روغن جوجوبا برای پوست کمک به مبارزه با تبخال و از بین بردن آن است. تبخال یک بیماری ویروسی است که به وسیله ویروسی موسوم به هرپس سسیمپلکس ویروس به وجود می آید. به این ویروس در اصطلاح HSV می گویند. این ویروس معمولا در ابتدای زندگی وارد بدن می شود و در اعصاب ناحیه صورت پنهان می گردد.

یکی از این نواحی که ویروس در آن مخفی می شود، گانگلون های سیستم اعصاب مرکزی است. به خصوص در ناحیه ای موسوم به عصب تری ژمینال یا سه قلو. روغن جوجوبا زیرا حاوی دوکوسانول است که از فعالیت ویروس هرپس سیمپلکس جلوگیری می‌کند که در نتیجه از بروز تبخال جلوگیری می‌کند. همچنین گفته شده که درمان اگزما و پسوریازیس نیز یکی از فواید مصرف روغن جوجوبا است.

دانه‌های جوجوبا حاوی الکل‌ها و اسیدهای آلیفاتیک هستند که دارای خواص ضد‌التهابی قوی بوده و در کاهش علائم درماتیت آتوپیک، درماتیت تماسی و سوریازیس کمک کننده هستند.

کمک به درمان میخچه و کراتوز

میخچه و کراتوز نتیجه گردش سلولی نامناسب است. البته در بروز برخی از انواع این اختلال پوستی ویروس ها هم دخالت دارند. در بسیاری از موارد برای درمان این اختلال باید پوست را به حالت هیدراته درآورد. به خصوص در نواحی و فضاهای بین سلول های پوستی باید ترکیباتی مانند اوره، ستیل الکل و اسئارات های اسید چرب را به کار برد.

این ترکیبات می توانند با افزایش فشار اسمزی محل باعث جلب آب به محل شوند. روغن جوجوبا هم در این زمینه موثر است. چون روغن جوجوبا اصطلاحا یک اثر انسدادی یا Occlusive بروی منافذ پوست دارد. این روغن هم باعث پاکسازی چربی های مزاحم می شود، بدون آن که به چربی های طبیعی و مرطوب کننده های ذاتی بدن آسیبی وارد نماید. به علاوه می تواند یک نقش کمکی در تسکین علائم مرتبط با کراتوز داشته باشد.

پاک کننده پوست از آلودگی‌ها و آرایش

روغن جوجوبا یک انتخاب مناسب برای پاکسازی پوست و پاک کردن آرایش روزانه است. زیرا دارای بافتی سبک، بدون چربی و غیر حساسیت‌زا است. این روغن سرشار از اشکال طبیعی ویتامین E است. این ویتامین بر روی پوست شما به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند، این بدان معنی است که روغن جوجوبا می‌تواند به پوست شما کمک کند تا با استرس اکسیداتیو ناشی از قرار گرفتن روزانه در معرض آلاینده‌ها و سایر سموم مبارزه کند.

به این ترتیب می توان به جای بسیاری از فرآورده های بی کیفیت پاک کننده آرایش مانند شیر پاک کن از این فرآورده استفاده کرد. این فرآورده حتی برای استفاده دور لب و دور چشم مناسب است. در فرمولاسیون بسیاری از میسلار واترها از روغن جوجوبا استفاده می شود.

خواص روغن جوجوبا برای مو

استفاده از روغن جوجوبا بر روی موها به مرطوب شدن آن‌ها کمک می کند. همچنین به رفع خشکی و کدری پوست سر و بازگرداندن تعادل چربی به موها کمک می کند. یکی از انواع موهای آسیب دیده موی رنگ شده است. روغن جوجوبا به دلیل حضور اسید های چرب می تواند منافذ مو را به حذدد تعادل برساند. برای موهای رنگ شده این بسیار مهم است.

از طرفی روغن جوجوبا به عنوان یک مخلوط از اسید های چرب امگا 3 نقش بسیار موهمی در تعدیل pH کف سر و جلوگیری از عفونت های قارچی پس از استفاده از رنگ مو دارد. افرادی که موی خود را دکلره می کنند یا از فرآورده های صاف کننده و فرذدهنده مو زیاد استفاده می نمایند، باید حتما از ماسک مو استفاده کنند. یکی از انواع ماسک موی قابل استفاده برای این افراد ماسک موی شاربوت است.

در فرمولاسیون ماسک موی خارج حمام شاربوت از مقادیر بیشتری روغن جوجوبا در مقایسه با ماسک های آبکشی استفاده شده است. در وقاع ترکیب ارزشمند روغن جوجوبا، روغن جوانه گندم، روغن آرگان، آووکادو و شی باتر در کنار هم به فرآورده های مراقبت موی شاربوت ویژگی بسیار ممتازی بخشید است.

مرطوب کننده پوست سر

روغن جوجوبا پوست سر را مرطوب می‌کند و سلامت مو، فولیکول‌ها و غدد چربی را بهبود می‌بخشد. روغن جوجوبا مانند هر ترکیب با پایه چرب دیگری می تواند باعث نر م و مرطوب شدن پوست شود. این فرآورده روی سطح منافذ پوست را می بندد و مانع از دست رفتن رطوبت و نیز ترکیبات مرطوب کننده طبیعی می شود.

استفاده از روغن جوجوبا بر روی کف سر احتمال ابتلا به انواع عفونت های قارچی این ناحیه را کاهش می دهد. به عنوان مثال استفاده از روغن جوجوبا می تواند نقش مهمی در پیشگیری از بروز شوره سر داشته باشد. همچنین در کمک به کنتزل و درمان درماتیت سبوره می توان از این محصول استفاده کرد.

پاکسازی پوست سر

پاکسزی پوست سر شاربوت

استفاده از روغن جوجوبا پوست سر را تمیز می‌کند و موادی که فولیکول‌های مو را مسدود می‌کنند مانند سبوم بیش از حد و سایر مواد انباشته شده که فولیکول‌ها را ضعیف کرده و آن‌ها را کدر و شکننده می‌کنند. به این ترتیب می توان انتظار داشت که استفاده از روغن جوجوبا در فرمولاسیون های پوستی بتواند نقش مهمی در تعدیل میزان چربی تولیدی به وسیله غدد چربی داشته باشد. این وضعیت در نهایت به پیشگیری از آکنه و به وجود آمدن مجدد آن پیشگیری کند.

محافظت از پوست سر در برابر عفونت

مصرف این روغن پوست سر را از میکروب‌ها و آلودگی پاک می‌کند، التهاب را در آن کاهش می‌دهد و باعث بهبود جریان گردش خون در سر می‌شود. این جریان به این دلیل است که روغن جوجوبا حاوی خواص ضد‌میکروبی و آنتی اکسیدان‌هایی است که با رادیکال‌های آزاد مضر مبارزه می‌کند رادیکال های آزاد از مهمترین عوامل پیری پوست، آسیب پوستی و نیز تضعیف سیستم ایمنی پوست هستند.

این فرآورده ها می توانند سد دفاعی پوست را دچار مشکل کنند. رادیکال های آزاد اکسیداتیو همچنین در درازمدت می توانند زمینه را برای بروز برخی از اختلالات پوستی خطرناک مانند ملانوما و ملانوسارکوما مساعد کنند. استفاده از محصولاتی مانند روغن جوجوبا به دلیل حجم بالای ویتامین E و اسید های چرب امگا 3 و امگا 6 می تواند با تکتیک جمع کردن رادیکال های آزاد اکسیداتیو زمینه ساز پیشگیری از این اختلالات شود.

مرطوب و ضخیم کننده مو

روغن جوجوبا یک لایه محافظ روی ساقه مو ایجاد می‌کند که مو را مرطوب می‌کند، از آلودگی‌ها و آسیب‌ها به مو جلوگیری می‌کند و رطوبت مورد نیاز آن را تأمین می‌کند. این روغن با تحریک فولیکول‌های ضعیف شده مو، موها را ضخیم کرده که توانایی رشد آن را تقویت می‌کند و باعث روشن شدن موها و براق شدن آن‌ها می‌شود. همچنین می‌تواند مانع از ریزش موی زودرس شود.

روغن جوجوبا نمی تواند فعالیت هورمون های مضر به حال مو و پوست کف سر را در این محل محدود کند. یکی از این هورمون ها مولکول دی هیدروتستوسترون است. به این مولکول DHT هم می گویند. بالا رفتن مقدار این هورمون در بدن می تواند زمینه ساز بروز اختلالات مرتبط با غده پروستات باشد. همچنین بالا بودن مقدار این ترکیب می تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک در زنان شود. برای تنظیم سطوح پلاسمایی DHT باید از داروهایی مانند فیناستراید استفاده کرد.

به این ترتیب  حتی می توان از ریزش مو در ناحیه سر و بروز علائم هیپرتروفی خو.ش خیم پروستات جلوگیری کرد. فیناستراید و دوتاستراید دو نمونه از داروهایی هستند که با مهار فعالیت آنزیمی به نام 5-alpha-reductase باعث مهار ریزش مو و کنترل علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک می شوند. با این حال در نظر داشته باشید استفاده موضعی از روغن جوجوبا در همین افراد هم می تواند در کنترل ریزش مو[9] از طریق تنظیم عملکرد موضعی هورمون موثر باشد.

درمان شوره سر و زخم های پوست سر

روغن جوجوبا با خواص ضد‌میکروبی و مرطوب کنندگی قوی خود می‌تواند از تحریک، التهاب، پوسته پوسته شدن(پیتریازیس)، اگزما و پسوریازیس پوست سر جلوگیری کرده و در نتیجه از تمام عوامل ایجاد شوره جلوگیری و سلامت پوست سر را حفظ کند. روغن جوجوبا با تأمین رطوبت و چربی مورد نیاز پوست سر، آن را از قارچ‌ها و باکتری‌های مضر پاکسازی می‌کند.

یکی از شایع ترین انواع عفونت قارچی سر شوره سر است. این عفونت به وسیله قارچی به نام مالاسزیا اووال یا پیتروسپوروم اول ایجاد می شود.  این روغن از آن جا که حاوی ترکیبات ضد قارچی است، سلامت پوست سر را حفظ می‌کند، زخم و التهابات پوست سر را درمان کرده و با خشکی و پوسته پوسته شدن آن مقابله می‌کند.

محرک رشد مو

ماساژ پوست سر با روغن جوجوبا رشد موهای سالم را تحریک می‌کند و با تحریک گردش خون در سر، فولیکول‌های موهای آسیب دیده را ترمیم و تقویت می‌کند. مصرف این روغن بر روی موها موجب تغذیه فولیکول‌های مو و ساقه‌های آن می‌شود که در پی آن رشد موهای سالم‌تری را به دنبال دارد. این مسئله به خصوص در مورد کسانی که موهای خود را دکلره می کنند یا از وسایلی مانند اتوی مو و سشوار زیاد استفاده می کنند می تواند بسیار مفید واقع شود.

نحوه مصرف روغن جوجوبا برای صورت

استفاده از روغن جوجوبا را به دو طریق می توان انجام داد. یکی این که مقدار کمی از روغن تازه و بکر را کف دست ریخته و آن را به آرامی و با ماساژ توسط نوک انگشتان به صورت دایره ای ظرف مدت 20 دقیقه به تمام نواحی کف سر یا صورت یا ناحیه مورد نظر به کار برد. همچنین می توان محصول را روی سطح پوست اسپری کرد.

نحوه مصرف روغن جوجوبا برای مو

نحوه مصرف روغن جوجوبا برای مو

پوست سر به طور طبیعی و به مقدار مناسب چربی تولید می‌کند تا موها و پوست سر را مرطوب نگه دارد. هنگامی که این تولید چربی به میزان مناسب و کامل نباشد، پوست سر خشک و کدر شده و در نتیجه رشد موها بسیار کند شده و ساقه‌های مو نیز رو به خشکی و شکنندگی می‌روند. این وضعیت به در هم گره خوردن موها و موخوره منتهی می شود.

همچنین ممکن است منجر به مشکل ریزش مو  شود. استفاده از روغن جوجوبا یکی از راه‌های ایده‌آل برای حفظ رطوبت و تقویت رشد موهای سالم است. روغن جوجوبا با پوشاندن شارژهای منفی سطح تارهای مو می تواند از ایجاد وز و پف مو هم جلوگیری کند.

افزودن روغن جوجوبا به محصولات مراقبتی مو

همچنین می‌توانید 3-5 قطره از این روغن را به شامپو یا نرم‌کننده خود اضافه کنید که ترجیح می‌دهید هنگام دوش گرفتن استفاده کنید. از این محصول در فرمولاسیون ماسک های موی داخل حمام و خارج حمام استفاده می شود. از ترکیباتی که به همراه روغن جوجوبا در فرمولاسیون ماسک های مو استفاده می شود، روغن آرگان، جوانه گندم، آووکادو و شی باتر را می توان نام برد. تمام این ترکیبات در درجه اول با خشکی پوست کف سر، شوره و خشکی موها مقابله می کنند. روغن جوجوبا می تواند مانع از بروز درماتیت های قارچی و شوره سر شود. البته نقش آن کمکی است.

مصرف محصولات تهیه شده از روغن جوجوبا

از جمله محصولات آرایشی بهداشتی که روغن جوجوبا در فرمولاسیون آن ها استفاده می شود می توان به ضدآفتاب ها اشاره کرد. در ضدآفتاب روغن جوجوبا می تواند به جمع آوری و بی اثر کردن ترکیبات رادیکال آزاد اکسیداتیو کمک کند. همچنین از روغن جوجوبا در لوسیون بدن و کرم های مرطوب کننده و آبرسان استفاده می شود.

یکی دیگر از فرآورده هایی که از روغن جوجوبا در فرمولاسیون آن استفاده شده است، ماسک مو است. در فرمولاسیون بسیاری از انواع ماسک مو از این ترکیب در کنار سایر انواع چربی های مفید استفاده می کنند. به عنوان مثال در ماسک موی خارج حمام شاربوت یا ماسک موی بدون آبکشی از چربی های مختلفی استفاده می شود. از این میان می توان به شی باتر، روغن آرگان، روغن آووکادو، روغن جوانه گندم اشاره کرد.

مضرات روغن جوجوبا

استفاده مستقیم از روغن جوجوبا روی پوست معمولا شمکل خاصی ایجاد نمی کند، اما ممکن است در موارد نادری باعث حساسیت پوستی شده و منجر به التهاب، خارش و قرمزی شود. در صورت مشاهده این علائم باید فورا مصرف روغن جوجوبا قطع شود.

برای اطمینان بیشتر بهتر است اول مقداری از روغن جوجوبا یا هر فرآورده آرایشی بهداشتی دیگر حاوی روغن جوجوبا را بر روی قسمت کمی از سطح پوست تست کنید، در صورتی که هیچ علائم یا واکنش خاصی را مشاهده نکردید می‌توانید مقدار بیشتری از روغن را برای پوست، با اطمینان استفاده کنید.

این ناحیه از پوست که محصول ابتدا بر روی آن تست می شود، می تواند ناحیه پاشنه پا باشد. همچنین می توان محصول را بر روی ناحیه کوچکی از آرنج تست کرد. در نظر داشته باشید که روغن جوجوبا را نباید به صورت خوراکی مصرف کرد، زیرا جوجوبا می‌تواند موجب بروز عوارض قلبی، درد معده، اسهال، بدن درد، بی‌خوابی و خشکی چشم شود.

زنان باردار و شیرده قبل از استفاده از این محصول باید با پزشک مربوطه مشورت شود. باز هم تکرار می کنیم. روغن جوجوبایی که در این جا از آن نام برده شد، با اسانس جوجوبه یا عناب فرق دارد. به هیچ وجه نباید این دو موضوع با هم خلط شود.

سخن پایانی

روغن جوجوبا یک روغن گیاهی پرمصرف در فرمولاسیون فرآورده های آرایشی بهداشتی است. این محصول حاوی مقادیر بالایی از انواع ویتامین های محلول در چربی و اسید های چرب امگا 3 و 6 است. این محصول مقدار قابل توجهی ویتامین E دارد. ویتامین E یا آلفا توکوفرول در پیشگیری از بروز بسیاری از آسیب های پوستی نقش ایفا می کند.

روغن جوجوبا یک اثر مرطوب کننده و هومکتان قوی روی پوست دارد. روغن جوجوبا ترکیبی است که در فرمولاسیون ماسک های مو هم استفاده می شود. به عنوان مثال در فرمولاسیون ماسک موهای داخل حمام شاربوت از این ترکیب استفاده شده است. روغن جوجوبا می تواند مانع از پف مو و در هم گره خوردن موها می شود.

روغن جوجوبا دارای اثرات ضد قارچ و ضد اگزماست. این محصول را می توان تقریبا بدون نگرانی روی مو و پوست استفاده کرد. اما استفاده از این محصول در زنان باردار و شیرده باید با احتیاط صورت گیرد. قبل از مصرف این فرآورده حتما باید پزشک معالج را از مصرف آن مطلع کرد.

تهیه و تنظیم: تیم علمی شرکت داروسازی دارو افشان شایگان

منابع
  1. http://www.webmd.com
  2. http://www.sciencedirect.com
  3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا